Powiększenie tekstu
Powiększenie tekstu
Powiększenie tekstu
Powiększenie tekstu
Kontrast
Kontrast
Interlinia
Interlinia
Interlinia
Interlinia
Odstępy między literami
Odstępy między literami
Odstępy między literami
Odstępy między literami
Podświetlenie linków
Podświetlenie linków
Maska do czytania
Maska do czytania
Podpowiedzi
Podpowiedzi
Kursor
Kursor
Resetuj ustawienia
Powrót

OPOWIEŚCI DLA MŁODYCH ORGANICZNICZEK

"Opowieści dla młodych organiczniczek" to cykl rozmów inspirowanych postaciami kobiet, które wpływały na życie społeczne Wielkopolski w XIX wieku. Kobiet często zapomnianych i pomijanych na kartach historycznych podręczników, których głos musi wybrzmieć, abyśmy w pełni mogły zrozumieć skalę ich działań, zaangażowania i poświęcenia. Ale nie chcemy skupiać się tylko na przeszłości - chcemy opowiadać o kobietach, które działają społecznie dziś, zmieniając od podstaw i organicznie nasze wielkopolskie miasta, miasteczka i wsie. Zaprosiłyśmy aktywistki, polityczki samorządowe i lokalne działaczki, które mogą stać się przykładem i inspiracją dla młodych kobiet. Zresztą, nie tylko kobiet - wszystkich, którzy bardzo chcieliby zacząć działać, a nie wiedzą, jak się do tego zabrać!

W pierwszym odcinku podcastu "Opowieści dla młodych organiczniczek" opowiadamy o pracy organicznej nie tylko jako zjawisku społecznemu w XIX wieku, ale też jako przykładzie systemowych działań zmierzających do zmiany społecznej, które wciąż inspirują.
Zaprosiłyśmy do naszego studia aktywistki z Klubu Kobiet Ławka nr 4 z Pleszewa, które opowiadają o pomyśle na swoją działalność i o tym, jak bardzo idea pracy organicznej, pracy u podstaw jest potrzebna również dziś.

Prowadzące - Paulina Kirschke, prezeska Fundacji im. Julii Woykowskiej oraz dr Agnieszka Jankowiak-Maik, historyczka, nauczycielka, znana w sieci jako Babka od histy. Fundatorki i członkinie zarządu Fundacji Muzeum Historii Kobiet.
Gościnie: Agnieszka Słupianek-Winkowska, Patrycja Walerowicz-Wojtkowiak i Violetta Bartczak z Klubu Kobiet Ławka nr 4.

Projekt "Opowieści dla młodych organiczniczek" zorganizowano w ramach programu "Praca organiczna - dziedzictwo Wielkopolan" koordynowanego przez Szlak Pracy organicznej. Dofinansowano ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.